top of page
IMG_4161.HEIC

Vita

Rough Surface

Biograafia

Founder & CEO

Marite Männi on Eesti muusik, kes lisaks klassikalisele klaverikoolitusele on teinud ka interdistsiplinaarseid projekte. Arvukad kontserdid ja osalemised orkestrite, soolokontsertide ja erinevate kammerkoosseisudega on teda viinud Saksamaa, Eesti linnadesse, samuti Soome, Leetu, Mauritiusele. Koostöö lauljatega on tema kontserttegevuses eriline koht.

Marite Männi sündis Tallinnas, Eestis. Ta lõpetas bakalaureuseõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) prof. Peep Lassmanni klaveriklassis ning magistriõppe Frankfurtis (HfMDK) koos prof. Alexej Gorlatchi, Einav Yardeni, Christopher Parki ja Dmitry Ablogini juhenamise all. Lisaks on ta saanud täiendavat väärtuslikku juhendamist Leif Ove Andsens, Christian Hadlandi, Sophia Rahman, Alexander Kobrini, Hedayet Djeddikari ja Thilo Dahlmanni meistriklassides.

Marite on peab oluliseks leidmaks viise kontsertide ja muusika hariduse kättesaadavaks muutmiseks laiemale publikule. Aastal 2022 valiti ta osalema Hamburgis asuvas TONALi Akadeemias, mis keskendub innovaatilisele ja eksperimentaalsele kontserdikonspektidele. Marite on juhatanud perekontserte, nt. Tallinna Kammermuusika Festivali raames. "(...) Maano Männi ja Marite Männi lood pillidest lõid kontserdil hubase ja lõbusa õhkkonna. Marite Männi tõi sündmuse kokku oma võluva olekuga." Teater.Muusika.Kino, 2022

 

Aastate jooksul on Marite saanud mitmesuguseid tunnustusi ja stipendiume, sh. Deutschlandstipendium, arteMusica Foundation ja "Yehudi Menuhin Live Music Now e.V." koos oma duopartneri Lara Riekeniga. Praegu õpib ta magistrikraadi Lied-Duo erialal HMDK Stuttgartis prof. Götz Payeri juhendamisel.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
bottom of page